A NeurotechEU a neurotechnológián belül stratégiai kapcsolatokat biztosít a különböző tudományágak között, többek között a robotika, az orvostudomány, a mesterséges intelligencia, az idegtudomány és a társadalomtudományok között, nyolc különböző dimenzió mentén rendezve.
Célja a hallgatók, a kutatók és az alkalmazottak zökkenőmentes mobilitásának biztosítása a tanulásban, oktatásban, kutatásban és innovációban. A neurotechnológia terén végzett együttműködés során az agyból, az agy számára és az agyhoz kapcsolódó legújabb technológiák kifejlesztésén dolgozhatunk.
A Neurotech specifikus megnyilvánulásai sokféle formát ölthetnek, beleértve a bioelektronikát, az agy-számítógép interfészt, az elektromos, kémiai, optikai vagy hangalapú csatolást alkalmazó neuromodulációs módszereket, beültethető eszközöket, neuromorf hardvert és vezérlést, hordható eszközöket, neurofeedback rendszereket, neuroprotéziseket, nem invazív modulációt AR/VR/XR módszerekkel és kognitív augmentációs módszerekkel.
A lehetőségek sokaságának értelmezése érdekében meg kell határoznunk a térképet, amelyen elhelyezzük őket. A NeurotechEU egy nyolcdimenziós teret állít fel, amely meghatározza a neurotechnológia jelenlegi és jövőbeli kutatásának, oktatásának és alkalmazásának kereteit:
- empirikus és klinikai idegtudomány
- elméleti idegtudomány
- neuromorf számítástechnika
- neuromorf kontroll /neurorobotika
- neuroinformatika
- neuroprotézisek
- klinikai neurotechnológia
- neurometafizika (neurofilozófia, neurojog, neuroetika, neuroesztétika, neurodesign).