Hírek

Kétnapos tanácskozással zárult a 2026-os Neuroinnovation Summit és NeurotechEU Közgyűlés (General Assembly) Svédország fővárosában. A Karolinska Institutet szervezésében tartott rendezvényen a Debreceni Egyetemet öttagú delegáció képviselte. A találkozó legfontosabb üzenete a Debreceni Egyetem számára az alapító partnerek és a rektorok egyöntetű kiállása volt az intézmény stratégiai szerepe és jövőbeli teljes körű reintegrációja mellett.

A Debreceni Egyetemen rendezték meg a középiskolásoknak szóló nemzetközi idegtudományi verseny, az International Brain Bee magyarországi döntőjét. Az angol nyelvű megmérettetésre az ország különböző részeiből 11 középiskolás érkezett, akik az előző, írásbeli fordulóban a legjobban teljesítettek. Ők most egyebek mellett anatómiai, szövettani és az ezekkel összefüggő klinikai gyakorlati kérdésekre válaszoltak.

Bene Tamás előadása

Bene Tamás a DE Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központjának vezetője előadásában a Debreceni Egyetem Innovációs Alapját (DEINA) és a Tudományos és Innovációs Parkját mutatta be.

Novák Emil előadása

A Debreceni Egyetem küldöttsége is részt vesz az idegtudományok fejlesztésére alakult NeurotechEU európai egyetemi együttműködés csúcstalálkozóján Törökországban. A konferencia első napja Novák Emil előadásával indult.

Molnár Zoltán Professzor

Idegtudományról, kutatásról, oxfordi életéről, magyar kötődéseiről beszélgettünk Molnár Zoltán idegtudóssal, az Oxfordi Egyetem professzorával, aki az emberi agy fejlődéséről tartott előadást a Debreceni Egyetemen.

A nemzetközi „Brain Bee” idegtudományi vetélkedőjének szervezőbizottság tagjával, Dr. Szücs Péterrel, a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet igazgatójával beszélgettünk.

A Brain Bee vetélkedő dobogósai

A Debreceni Egyetem Kossuth Gimnáziumának diákja, Horváth Karolina Dóra harmadik helyen végzett a nemzetközi „Brain Bee” vetélkedő magyarországi fordulóján! Vele és felkészítő tanárával, Dr. Krakomperger Zsolttal beszélgettünk.

Bronzérmes lett a Debreceni Egyetem Kossuth Gimnáziumának diákja a nemzetközi „Brain Bee” vetélkedő magyarországi fordulóján, mely célja a diákok idegtudományok iránti érdeklődésének felkeltése és arra ösztönzése, hogy ezen a területén helyezkedjenek el.

Megkezdődött a felkészülés a Debreceni Egyetemen a 2023-as Nemzetközi Brain Bee verseny magyar országos fordulójára.

Az immár harmadik alkalommal megrendezett „NeurotechEU - Nők a tudományban” rendezvényre Kolozsváron kerül sor 2023. március 7-én és 8-án.