Négy napon át ismerkedhettek a látogatók a NeurotechEU debreceni munkatársai által szervezett aktivitásokkal melyek az idegtudományokat és – technológiákat népszerűsítették. Standunk látogatói megismerhették az agy makroszkopikus szerveződését plasztinált emberi agyak segítségével.
A fiatalabb generáció papírból készíthetett magának „agysapkát”, majd az azon megjelölt agyi régiókat valódi plasztinált agyakon is megkereshette.
A lelkes önkéntesek próbára tehették rajztudásukat, megismételve a híres spanyol idegtudós, Ramon Y Cajal több évtizedes kutatásait: mikroszkóp tárgylemezeiről papíron reprodukálni az egyedileg megjelölt neuronokat.
A Gyógyszerésztudományi Kar különböző szárított gyógynövényeket hozott, melyeknek a központi idegrendszerre gyakorolt hatását az önkéntesek érzékszerveik segítségével saját magukon is tesztelhették, hogy felismerjék azokat szaglás, ízlelés és látás alapján.
Ebben az évben a Neurotech EU és a hazai szociális robotikai ipar oktatási tudáscentruma, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, a magyar Enjoy Robotics céggel közösen mutatta be humanoid robotjait és egy robotkutyát is, ami hamar a legifjabb generáció kedvencévé vált.
A Bölcsészettudományi Kar pszichológusai kérdőívek segítségével vizsgálták a látogatók az egészségügyben használt sebészeti robotokhoz való viszonyát.
A rendezvény második napján az érdeklődők az Eodyne Rehabilitation Gaming System-ről, egy videojáték alapú rehabilitációs rendszerről hallhattak előadást, továbbá az első magyar Brain Bee verseny résztvevői is bemutatkoztak.
Az előadás teljes terjedelmében az alábbi linken tekinthető meg:
Rövid összefoglaló videó a négy napos eseményről:
Fotók és videók: Sárvári Géza